Warsztaty dla wyżłów weimarskich 22.08.2020

WARSZTATY PRACY WYŻŁÓW WEIMARSKICH, edycja 2020!

Otulina, Kirsztajnów

Zapraszamy naszych Członków i Sympatyków na jednodniowe warsztaty treningowe, które odbędą się 22.08.2020 w miejscowości Kirsztajnów, na Mazowszu, ze zbiórką w Gospodarstwie Agroturystycznym „Otulina”.

Przewidujemy trzy grupy treningowe po 6 psów:

  • dwie grupy dla psów starszych, las i woda
  • oraz trzecią grupę, przeznaczoną dla szczeniąt i młodych psòw do 9 mca życia, ćwiczącą podstawy apelu, pracy węchowej i kontaktu z właścicielem.

Prowadzenie szkoleń:

Agnieszka Spisak – grupa LAS
Anna Wygocka – grupa WODA & APORT
Zbyszek Rędzikowski –  grupa SZCZENIAKI

Grupa „Las” , pod okiem Agnieszki Spisak, szlifować będzie umiejętności przewidziane regulaminami testów i konkursów wszechstronnych w kategorii „praca w lesie”. Dzień warsztatu – 22.08.

Grupa „Woda & aport” pod opieką Anny Wygockiej, ćwiczyć będzie, w zależności od potrzeb uczestników, umiejętności przewidziane regulaminami testów, ocen i konkursów wielostronnych w kategorii „praca w wodzie” oraz szlifować aport z lądu. Dzień warsztatu – 22.08.

Grupa „Szczeniaki” pod opieką Zbyszka Rędzikowskiego uczyć się będzie podstaw posłuszeństwa i kontaktu z właścicielem, pozna również wymagania i sposób treningu do testów i prób pracy przewidzianych regulaminami polskimi, czeskimi i niemieckimi. Dzień warsztatu 22.08 i możliwe otwarcie grupy dodatkowej 21.08.

WYMAGANIA:

Grupa „Las”: Prawidłowa reakcja na strzał Opanowany apel, z absolutnym minimum tj. znajomość i wykonywanie komend waruj, zostań, chodzenie przy nodze na i bez smyczy, nie gonienie zwierzyny, prawidłowy kontakt z przewodnikiem. Opanowana umiejętność aportowania do ręki ( aporty sztuczne i naturalne; aport drapieżnika nie jest wymagany).

Grupa „Woda & aport”: Prawidłowa reakcja na strzał, pływanie na komendę. Wskazana umiejętność aportowania. 

Do grupy „Szczeniaki” nie ma wstępnych wymagań, oprócz tego, że maksymalny wiek psich uczestników w tej grupie to 9 mcy .

OPŁATY:

Grupa „LAS” – 250 zł    (dla członków Klubu 200 zł)
Grupa „WODA & APORT” – 250 zł    (dla członków Klubu 200 zł)
Grupa „SZCZENIAKI” – 180 zł    (dla członków Klubu 150 zł)

ZAPISUJEMY SIĘ DO KONKRETNEJ GRUPY, nie ma możliwości odbycia warsztatów w obu grupach.

WAŻNE: pierwszeństwo przy zapisie na warsztaty mają członkowie Klubu; jeżeli chętnych do grupy „Szczeniaki” będzie wielu, zakładamy możliwość uruchomienia grupy dodatkowej.

Informacje i zapisy – Anna Musiał email: a.musial@weimaranerklub.pl