Warsztaty dla wyżłów weimarskich 24.08.2019

Zapraszamy Członków Klubu na jednodniowe warsztaty treningowe, które odbędą się 24.08.2019 w miejscowości Kirsztajnòw, na Mazowszu, ze zbiórką w Gospodarstwie Agroturystycznym „Otulina”.

Przewidujemy trzy grupy treningowe po ok.6 psów. Dwie grupy zaawansowane, las i woda oraz trzecią grupę, przeznaczoną dla szczeniąt i młodych psòw, ćwiczącą podstawy apelu i kontaktu z właścicielem.

Grupa „Woda” ćwiczyć będzie umiejętności przewidziane regulaminami testów i konkursów wielostronnych w kategorii „praca w wodzie”. Dzień warsztatu – 24.08. – BRAK WOLNYCH MIEJSC

Grupa „Las” szlifować będzie umiejętności przewidziane regulaminami testów i konkursów wszechstronnych w kategorii „praca w lesie”. Dzień warsztatu – 24.08. – BRAK WOLNYCH MIEJSC

Grupa „Juniory” uczyć się będzie podstaw posłuszeństwa i kontaktu z właścicielem, pozna również wymagania i sposób treningu do testów i prób pracy przewidzianych regulaminami polskimi, czeskimi i niemieckimi. Dzień warsztatu 24.08 i możliwe otwarcie grupy dodatkowej 25.08.

WYMAGANIA:

Grupy „Woda” i „Las”:

  1. Prawidłowa reakcja na strzał

  2. Opanowany apel, z absolutnym minimum tj. znajomość i wykonywanie komend waruj, zostań, chodzenie przy nodze na i bez smyczy, nie gonienie zwierzyny, prawidłowy kontakt z przewodnikiem.

  3. Opanowana umiejętność aportowania do ręki ( aporty sztuczne i naturalne; aport drapieżnika nie jest wymagany)

  4. Grupa wodna – pływanie na komendę.

Do obu grup zaawansowanych NIE BĘDĄ przyjmowane psy nie potrafiące zachować spokoju w grupie, wyjące, szczekające, nadpobudliwe, nad którymi w sytuacjach napięcia i stresu właściciel nie panuje. Jeżeli zostaniemy w tym temacie wprowadzeni w błąd przez właściciela, zastrzegamy sobie prawo do wykluczenia takiego psa z warsztatów.

Do grupy „Juniory” nie ma wstępnych wymagań.

WAŻNE: pierwszeństwo przy zapisie na warsztaty mają członkowie klubu; jeżeli chętnych do grupy „Juniory” będzie wielu, zakładamy możliwość uruchomienia grupy dodatkowej.

Zgłoszenia wysyłamy na adres: a.musial@weimaranerklub.pl

Koniec zgłoszeń: 30.07.2019 (chyba, że limit miejsc wyczerpie się wcześniej)

Po warsztatach zapraszamy na wspólne składkowe ognisko.