Warsztaty Otulina 21-22.08.2021

W dniach 21-22.08.2021 roku odbyła się trzecia edycja klubowych warsztatów treningowych. Tegoroczne zajęcia dedykowane były szczeniętom i młodym psom rozpoczynającym łowiecką przygodę.

Szczeniaki pierwszego dnia ćwiczyły z koleżankami Anną Wygocką i Anną Musiał, które skupiły się na rozbudzeniu pasji łowieckiej i przekazaniu przewodnikom wskazówek jak samodzielnie pracować ze swoimi podopiecznymi. Grupa dziesięciu maluchów i ich właścicieli spisała się na medal.

Sobotnie zajęcia grupy średniozaawansowanej były treningiem pod okiem Sylwestra Chęcińskiego, doświadczonego myśliwego, sokolnika, hodowcy i przewodnika psów myśliwskich.
Kolega Sylwester przeprowadził kompleksowy teoretyczno – praktyczny warsztat, szczegółowo omawiając i prezentując tajniki treningu wyżła – na najwyższym poziomie. Było intensywnie, wymagająco i bardzo profesjonalnie, a uczestnicy ukończyli warsztaty pełni wiedzy, uwag na przyszłość i wskazówek, pod wrażeniem profesjonalizmu i umiejętności Prowadzącego.

Drugiego dnia warsztatów zajęcia dla najmłodszych psów przeprowadziły Agnieszka Oleszczuk i Kamila Poziomka ze szkoły dla psów Bies nie Bies. Podejmując współpracę z dziewczynami chodziło nam o to, żeby pokazać klubowiczom inne spojrzenie na wczesny trening psa myśliwskiego, żeby zwrócić uwagę, iż najważniejszym aspektem na starcie jest nawiązanie trwałej relacji i kontaktu ze swoim psem i pokazać niedoświadczonym właścicielom w jaki sposób to zrobić. Trenerki prowadzące zajęcia zrobiły to na najwyższym poziomie, ich zaangażowanie, profesjonalizm i wspaniałe podejście do naszych najmłodszych weimarów i ich właścicieli przeszło najśmielsze oczekiwania. Wszyscy pracowali z zaangażowaniem i energią, kończąc warsztat pełni nowych umiejętności, refleksji i wskazówek na przyszłość. To był bardzo dobry czas dla naszych klubowych maluchów, za co serdecznie dziękujemy prowadzącym i uczestnikom.

Niedziela dla dorosłych psów minęła pod hasłem warsztatu prowadzonego przez Izabelę Biernacką, poświęconego wzorcowi rasy, podczas którego każdy mógł przyjrzeć się krytycznie swojemu podopiecznemu, opisać go, zmierzyć i odnieść do obowiązującego wzorca. W drugiej części dnia Marta Szczepanek przeprowadziła teoretyczno – praktyczne zajęcia poświęcone anatomii psa oraz pierwszej pomocy weterynaryjnej.

Oba dni warsztatów wśród pasjonatów wyżłów weimarskich, okraszone przyjacielską biesiadą w serdecznej atmosferze, minęły błyskawicznie. Za rok kolejna edycja, tym razem w ciut innej formule, która mamy nadzieje okaże się interesująca i sprosta oczekiwaniom najbardziej wymagających uczestników oraz komentatorów. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy na to wydarzenie.

O fotograficzną oprawę naszej imprezy  zadbały nasze klubowe koleżanki Iza Biernacka (https://photos.app.goo.gl/G9iePkVtzxFT6zbF6) oraz Paulina Grzesiak (galeria pod tekstem) – serdecznie dziękujemy!